Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Wolontariusze dla chorych

12 lutego 2023

Z okazji Światowego Dnia Chorego wolontariusze Caritas przygotowali kartki dla chorych, którymi opiekujemy się w naszej archidiecezji. Kartki wraz z orędziem Papieża Franciszka wolontariusze będą wręczali przez cały tydzień odwiedzając podopiecznych w ich domach ( zobacz pracę nad kartkami ).

Dzień Chorych w Szczecinie-Kijewie

12 lutego 2023

W Międzynarodowy Dzień Chorego w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Szczecinie – Kijewie odprawiona została uroczysta Msza Św. połączona z udzieleniem sakramentu chorych. W ten sam dzień wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas odwiedzili chorych w ich domach. Wraz z fragmentem orędzia Papieża Franciszka, zanieśli do chorych także przygotowane przez siebie ciasta. W ten dzień odwiedzono na osiedlu osiemnastu chorych ( zobacz galerię ). 

Wielkopostne Dni Skupienia

11 lutego 2023

Zapraszamy na Wielkopostne Dni Skupienia Wolontariuszy i Parafialnych Zespołów Caritas 4 marca 2023 r. w Domu św. Józefa przy ul. Strzałowskiej 26, Szczecin Golęcino. Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. prof. US Sławomir Bukalski.  9.00               Rejestracja uczestników 9.30               Konferencja 10.15            Przerwa kawowa 10.45            Adoracja Najświętszego Sakramentu – Sakrament Pokuty 12.00...

Światowy Dzień Chorego

10 lutego 2023

"Wszyscy jesteśmy delikatni i wrażliwi; wszyscy potrzebujemy tej współczującej uwagi, która potrafi się zatrzymać, zbliżyć, uzdrowić i podnieść. Sytuacja, w jakiej znajdują się chorzy jest więc apelem, który przerywa obojętność i spowalnia krok tych, którzy idą naprzód, jakby nie mieli sióstr i braci" - fragment orędzia papieża Franciszka na tegoroczny Światowy dzień Chorego. M.in. to orędzie przekażą chorym nasi wolontariusze, którzy w najbliższym czasie odwiedzą osoby chore i samotne. Jednocześnie zachęcamy wszystkich chętnych do kontaktu z Caritas aby poszerzyć grono osób niosących pomoc. Wolontariat Caritas czeka także na Ciebie: - wolontariat.caritas@cask.pl - 513 131 671.

Przekaż 1,5% podatku

31 stycznia 2023

Dziękujemy za wsparcie Ukrainy

18 stycznia 2023

Firmom „Cargo Shipping” Sp. z o.o. oraz “STr Shipping and Trading” Sp. z o.o. Szczecin dziękujemy za wsparcie akcji „Paczka dla Ukrainy”. W styczniu wysłaliśmy ze Szczecina kolejnych 200 paczek a od początku wojny już 1500. Chcemy dalej wspierać walczącą Ukrainę. 

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [101]

Zainstaluj aplikację Caritas