Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Kolejna grupa wolontariuszy w żeglarskim projekcie

14 sierpnia 2023

Kolejna grupa wolontariuszy bierze udział w programie "Polska morska Niepodlegla". Tym razem jest to grupa ze Szczecina. O swoich przeżyciach opowiedzieli Polskiemu Radiu Koszalin . 

Zbiórka dla ofiar powodzi w Słowenii

12 sierpnia 2023

Mając na uwadze rozmiar zniszczeń wywołanych przez powódź w Słowenii Episkopat Polski ogłosił 15 sierpnia Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią . Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi we wszystkich parafiach archidiecezji będziemy modlić się za ofiary powodzi oraz wspierać materialnie potrzebujących przez zbiórkę ofiar do puszek.  Zebrane ofiary należy przekazać na konto Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej: 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757 z dopiskiem „zbiórka Słowenia” lub w kasie Caritas przy Pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 w Szczecinie. 

Wieczory Filmowe z OFFicyną w sierpniu

11 sierpnia 2023

Wieczory Filmowe z OFFicyną – to projekcje filmów polsko-ukraińskich z tłumaczeniami na polski i ukraiński. Pokazy odbywać się będą w kinie INKU Inkubatora Sektorów Kreatywnych Al. Wojska Polskiego 90, Szczecin  Stowarzyszenie OFFicyna w sierpniu nadal zaprasza na Wieczory Filmowe z OFFicyną. W każdą środę zapraszamy na pokazy filmowe połączone z rozmowami po projekcjach. Tym razem prezentować będziemy filmy polskie i ukraińskie z napisami (polskim dla filmów ukraińskich i ukraińskimi dla filmów polskich).  WSTĘP WOLNY  Вечірні Фільми з OFFicyną - це кінопокази польсько українські з перекладом на польську та українську мови. Фільми можна побачити у кінотеатрі INKU Inkubatora Sektorów Kreatywnych Al. Wojska...

Pomoc dla Słowenii

8 sierpnia 2023

Słowenia zmaga się ze skutkami największej i najbardziej katastrofalnej powodzi w swojej historii. Kataklizmem dotknięte zostały dwie trzecie terytorium kraju. W odpowiedzi na dramatyczną sytuację Caritas Polska zadecydowała o przekazaniu wsparcia w wysokości 100 tys. zł, za które Caritas Słowenia zakupi najpotrzebniejsze rzeczy dla powodzian. Potrzeby są ogromne, a w kolejnych dniach z pewnością będą rosły. Osoby, które ucierpiały na skutek powodzi, nie mogą zostać same. Pomóżmy im odzyskać poczucie bezpieczeństwa i nadzieję. Wsparcia można udzielić: ·         wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (z dopiskiem SLOWENIA) ·        ...

Dzieci z Myśliborza w Zakopanem

2 sierpnia 2023

W dniach od 06 do 12 lipca ponad 30 dzieci pod opieką Sióstr Jezusa Miłosiernego z Myśliborza przebywało w Zakopanem. Był to kolejny wyjazd dofinansowany przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w ramach programu „Z parafii na wakacje”. Dzieci spędziły ten czas na rekreacji m.in. na wędrówkach po górach, w parku linowym czy Fabryce Talentów. Ale był również czas na Mszę św., Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę. Był to czas fizycznego i duchowego odpoczynku (zobacz zdjęcia ). 

Placówki Dziennego Wsparcia Caritas zakończyły rok szkolny

31 lipca 2023

Placówki Wsparcia Dziennego Caritas zakończyły rok szkolny. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w funkcjonowanie świetlic w minionym roku, szczególnie wychowawcom. Jedną z placówek, która prowadzi taką działalność jest Nasza Pasterzówka na szczecińskim Stołczynie (zobacz zdjęcia i jeszcze więcej na Facebooku ). 

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [110]

Zainstaluj aplikację Caritas