Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Dzień skupienia PZC dekanatów Choszczno, Drawno, Suchań 2024

18 maja 2024

Parafialne Zespoły Caritas z dekanatów Choszczno, Drawno, Suchań przeżywały swój dzień skupienia w urokliwej miejscowości Barnimie. Spotkanie modlitewne w zabytkowej świątyni mam nadzieję sprzyjało duchowej bliskości ze Stwórcą, Któremu dziękowaliśmy za wszystkie udane działania Caritas podejmowane dotychczas, i Którego prosiliśmy, aby łaską swoją umacniał nas w dalszych działaniach. Niech będą mądrze zorganizowane, a przede wszystkim skuteczne wobec potrzebujących. Druga część naszego spotkania odbyła się przy stole w świetlicy. Tam podjęliśmy rozmowę o zrealizowanych ostatnio zadaniach, aby wyciągnąć z nich wnioski. Mówiliśmy o wydarzeniach przed nami, aby się dobrze przygotować i aby były możliwie pożyteczne. Serdeczne Podziękowania...

Wyjazd edukacyjny wolontariuszy

12 maja 2024

Wyjazd edukacyjny wolontariuszy Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej był możliwy przy wsparciu Fundacji NBP ( foto ).

Strefa Gazy woła o pomoc!

7 maja 2024

Caritas jedyną organizacją humanitarną działającą bezustannie w mieście Gaza.   W Strefie Gazy, Caritas Polska działa m.in. z programem Rodzina Rodzinie.  Pomoc polega na przekazywaniu środków finansowych, które beneficjenci mogą wykorzystać na bieżące potrzeby. W tej chwili najważniejszą potrzebą jest żywność. Caritas działa w partnerstwie z Caritas Jerozolima. Organizacja niesie pomoc w dwóch lokalizacjach Strefy - w mieście Gaza na północy Strefy i w Rafah przy granicy z Egiptem. W mieście Gaza Caritas jest jedyną organizacją działająca bez przerwy. Większość innych organizacji humanitarnych usytuowana jest na południu. Zablokowany napływ pomocy powoduje, że głód jest jednym z narzędzi tego konfliktu.    Jak...

Jak skorzystać ze wsparcia psychologicznego

25 kwietnia 2024

Potrzebujący pomocy mogą zadzwonić pod numer 513 131 671 lub napisać na maila wbolko@cask.pl

Dzień Dobra i wielkanocne spotkanie wolontariuszy Caritas

20 kwietnia 2024

Prawie 240 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wzięło udział w spotkaniu wielkanocnym połączonym ze świętem wolontariusza Caritas Polska obchodzonym jako Dzień Dobra ( foto ).

Dzień Dobra w Barnimiu

16 kwietnia 2024

Również w Barnimiu obchodzono tegoroczny Dzień Dobra. Spotkanie odbyło się w sobotę 13 kwietnia 2024 r. w świetlicy wiejskiej w Barnimiu. W spotkaniu wzięli udział wolontariusze Caritas i goście. W programie znalazły się m.in. warsztaty Ebru czyli malowanie na wodzie przygotowanie przez panią Agnieszkę Biegniewską. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Drawna -Andrzej Chmielewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawnie -Aleksander Dementiew oraz sołtysowa Magdalena Taratajcio. Pan Burmistrz podziękował za 22 lata współpracy z PZC, jako wicewojewoda, wicestarosta i 14 lat jako burmistrz ( foto ).

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [122]

Zainstaluj aplikację Caritas