Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Dzień skupienia PZC dla dekanatów Nowogard Goleniów Maszewo 2024

13 kwietnia 2024

Kolejne spotkanie w ramach dekanalnych dni skupienia PZC, tym razem w Nowogardzie dla dekanatów Goleniów, Nowogard, Maszewo odbyło się w sobotę 13 kwietnia 2024 r. w parafii pw. świętego Rafała Kalinowskiego. W pierwszej części było spotkanie przy ołtarzu. Wdzięczni wobec Boga samego za wszelkie dobro, które udaje się realizować w ramach Parafialnych Zespołów Caritas. To także okazja by nabrać siły duchowej z samego źródła, a więc od Zmartwychwstałego. Wdzięczność Panu Bogu okazywaliśmy wobec tych, którzy wykonują działa Caritas, którzy je wspierają ofiarując nierzadko znaczącą część swojej pracy. Modlitwą ogarnialiśmy także tych, do których, jak ufamy Pan Bóg nas posyła ze słowem, życzliwością ale także "kromką...

Dzień skupienia PZC dla dekanatów Wolin, Golczewo, Kamień Pomorski 2024

23 marca 2024

Kościół pw. świętego Stanisława biskupa Męczennika w Wolinie był w sobotę 23 marca br. miejscem dnia skupienia dla Parafialnych Zespołów Caritas dekanatów Wolin, Golczewo, Kamień Pomorski. Interesujące spotkanie w gościnnej plebanii woliniśkich kapłanów dotykało w dyskusji wielu lokalnych działań Cariatas w parafiach i naszej diecezji. Poznawaliśmy także działania Caritas Polska poza naszym krajem na przykładzie projektu "Rodzina, Rodzinie - Syria". Spotkanie w miłej atmosferze i merytorycznej dyskusji daje motywację na następnych działań i spotkań, które planujemy.

Wielkopostny dzień skupienia dla PZC 2024

24 lutego 2024

Jak co roku na początku Wielkiego Postu Parafialne Zespoły Caritas gromadzą się na wielkopostnych dniu skupienia. W tym roku konferencje ćwiczenia duchowe prowadził o. Krzysztof Frąckiewicz, proboszcz szczecińskiej parafii Dominikanów. Za ponad setną frekwencję serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że spotkania przy ołtarzu dodają sił do dalszej mądrej pomocy potrzebującym w imieniu całej Wspólnoty Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego.  Zapraszamy na następne spotkania, a przy tej wizycie proponujemy dla upamiętnienia kilka zdjęć w galerii.

Materiały dla Szkolnych Kół Caritas

12 października 2021

Zachęcamy do korzystania linku, pod którym opiekunowie Szkolnych Kół Caritas mogą pobrać materiały formacyjne do pracy z młodzieżą. Tym razem będziemy rozważać historię świętego Dominika i jego drogę od kontemplacji do aktywności: tutaj

Zbiórka żywności Tak. Pomagam!

2 grudnia 2019

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już siedemnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!” Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019

25 listopada 2019

Włącz się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i pomóż nam tworzyć WIELKIE DZIEŁA.

1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [5]

Zainstaluj aplikację Caritas