Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Nowy magazyn otwarty w Policach

18 września 2023 - dodał kł

18 września 2023 r. został otwarty magazyn żywnościowy Fundacji Hospicyjnej Przystań i Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w Policach. Oprócz głównego magazynu do wykorzystania jest również kilka chłodni. Budowa trwała półtora roku. Została sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej natomiast rękaw umożliwiający rozładunek tirów z funduszu KPO przyznanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Magazyny mają służyć przede wszystkim składowaniu żywności, która mogłaby zostać wyrzucona a wciąż nadaje się do spożycia. Ma tu być składowana żywność, z której może skorzystać 12 tys. ludzi w ramach programu operacyjnego pomocy żywnościowej. Magazyny posłużą także składowaniu sprzętu, który może stanowić pomoc dla osób niepełnosprawnych. Przechowywany będzie tam również sprzęt, który może być szybko zagospodarowany na wypadek różnego rodzaju katastrof czy wojen (np. agregaty prądotwórcze). 

Z zasobów przechowywanych w magazynach mają korzystać również migranci i uchodźcy. Dlatego ich otwarcie było również elementem obchodów Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Stąd obecność na uroczystości konsula honorowego Ukrainy w Szczecinie pana Henryka Kołodzieja. Na zakończenie wystąpił z autorskim programem aktor Lech Dyblik (relacja foto). 

 

Zainstaluj aplikację Caritas