Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Mrzeżyno 2023 otwarte dla PZC naszej Archidiecezji

24 września 2023 - dodał x. M

W dniach od 11.09 do 16.09.2023, w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym w Mrzeżynie odbyło się coroczne spotkanie formacyjne Parafialnych Zespołów Caritas, na którym stawili się Wolontariusze z różnych Parafialnych Zespołów Caritas z całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w liczbie 47. Pobyt był okazją do pogłębiania formacji duchowej, którą prowadził ks.  Mariusz Ogórski, Wicedyrektor Caritas naszej Archidiecezji podczas codziennej Mszy świętej, koronki do Miłosierdzia Bożego i Różańca. 

Program spotkania zawierał wycieczki z posługą przewodnika po samym Mrzeżynie z rejsem po Bałtyku, do Trzebiatowa "szlakiem Słonia", jak również do niedalekiego Kołobrzegu to bardzo ciekawe atrakcje pozwalające na poznanie bogactwa historii tej ziemi. Można było zapoznać się z Bazyliką Konkatedralną, Muzeum Oręża Polskiego i Skansenem Morskim. W tym ostatnim nieocenionym przewodnikiem był jeden z uczestników który na jednym z okrętów Marynarki Wojennej przed wielu laty służył odbywają swoją zasadniczą służbę wojskową.  Odbyła się również pielgrzymka do kościoła filialnego w Robach zwieńczona Mszą świętą i słodkim poczęstunkiem. 

Wieczorem odbywały się spotkania nie tylko przy ognisku, ale również przy ciekawych seansach filmowych i wspólnym śpiewie. Kolejne spotkania w Gościnnym Mrzeżynie były cenną okazją do wymiany doświadczeń aktywności Parafialnych Zespołów Caritas w różnych częściach nasze Archidiecezji, a jednocześnie nabraniem sił do dalszej pomocy niesionej w parafiach wobec osób potrzebujących.


Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas