Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Centrum Socjalne Caritas w Świnoujściu

18 stycznia 2010 roku Jego Ekselencja abp Andrzej Dzięga poświęcił placówki Centrum Socjalnego Caritas w Świnoujściu.

Dekretem dyrektora Caritas ks. Macieja Szmuca z dniem 04.01.2010 roku zostało powołane do życia Centrum Socjalne Caritas w Świnoujściu. W jego skład wchodzi Schronisko dla osób bezdomnych przy ul. Portowej 10, realizujące zadanie publiczne polegające na: "Udzielaniu schronienia i posiłku osobom bezdomnym w Świnoujściu przy ul. Portowej 10".

Zadanie udzielania schronienia i posiłku osobom bezdomnym realizowane jest w budynku schroniska przy ul. Portowej 10. Jest ono usytuowane z dala od centrum miasta, ogrodzone wraz z zagospodarowanym terenem przyległym do budynku. Obiekt posiada własną kuchnię, kotłownię i pralnię. Część mieszkalna mieści się na trzech kondygnacjach i podzielona jest na 15 wieloosobowych sal. W schronisku może mieszkać jednocześnie maksymalnie 90 osób, w tym 12 kobiet. Osoby bezdomne przyjmowane są na podstawie decyzji wydanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu.

Praca z bezdomnymi ma na celu jak najszybsze usamodzielnienie się i powrót do społeczeństwa lub umieszczenie we właściwym do danego przypadku domu pomocy społecznej.

Dodatkowo w okresie tzw. ochronnym od października do maja codziennie od godz. 18.00 do 08.00 realizowane jest zadanie polegające na prowadzeniu ogrzewalni w budynku o zabudowie kontenerowej położonym obok Schroniska. Parterowy obiekt ogrzewalni odgrodzony jest od terenu schroniska i posiada oddzielne wejście, ogrzewany jest elektrycznie i podłączony do sieci wodno-kanalizacyjnej oraz wyposażony w sanitariaty i kabiny prysznicowe. Ogrzewalnia przewidziana jest na 15 miejsc siedzących, zapewnia ciepły napój, ponadto możliwość skorzystania z łazienki, toalety, prysznica oraz przebrania się w czystą odzież.

Telefony kontaktowe:

  • Schronisko:                   512 032 445,
  • kierownik Schroniska:   512 032 448,
  • pracownik socjalny:       512 032 449,
  • zaopatrzenie/ kuchnia:  512 032 446.

 

Zainstaluj aplikację Caritas