Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Wielkanocne Dzieło Caritas 2020

Zobacz także:

Wielki Post to czas pokuty i nawrócenia, przygotowujący nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych Caritas prowadzi Wielkanocne Dzieło Caritas. W swojej parafii można nabyć: 

Świecę Wielkanocną - symbol Zmartwychwstałego Chrystusa. Rozprowadzamy świece małe, duże w formie Paschału, świece "jajka" na podstawce oraz świece "jajka" bez podstawki


Baranka czekoladowego - symbol pokory i łagodności. Jest też symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Jezus bowiem poświęcił swe życie za ludzi, by powstać z martwych i tym samym pokonać grzech i zło.


Chleb Miłości. Jest to mały chlebek poświęcany z pokarmami na stół wielkanocny, który wyraża jedność z ludźmi potrzebującymi pomocy. Rozprowadzanie chlebka trwa od Niedzieli Palmowej do poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. 


Skarbonka Miłosierdzia. To program adresowany do całej rodziny, uczestniczą w nim nie tylko dzieci, ale także inni jej członkowie, którzy składają do skarbonki oszczędności - owoc swoich wyrzeczeń wielkopostnych. Skarbonki rozprowadzane są dzieciom bezpłatnie. Celem tego dzieła jest nauczenie umiejętności dzielenia się z innymi i właściwego przeżywania Wielkiego Postu. Zapoponowaliśmy by w tym roku zebrane ofiary przekazać potrzebującym seniorom. Skarbonki Miłosierdzia dzieci składają w oznaczonym dniu Wielkiego Tygodnia w kościele przy ołtarzu. 


Kartki świateczne. Zachęcamy do składania życzeń w ten tradycyjny sposób.

 

CENNIK:

Świeca mała 6 zł

Świeca duża 15 zł

Jajko 10 zł

Jajko z podstawką 12 zł

Baranek 5 zł

Zainstaluj aplikację Caritas