Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Laureaci 2016

Zobacz także:

Nagrody zostały wręczone przez ks. biskupa Henryka Wejmana w dn. 23.04.2016 w czasie Mszy Świętej z okazji wielkanocnego spotkania Caritas w seminarium duchownym w Szczecinie.

Laureatkami w roku 2016 zostały:

  • Lucyna Biernacka,
  • siostra Assunta Sasadeusz.

Specjalną nagrodę Caritas Polska otrzymał pan Włodzimierz Gutkowski.

Lucyna Biernacka

Pani Doktor Lucyna Biernacka jest człowiekiem o wielkim sercu. Jest lekarzem rodzinnym, który od początku powstania Centrum Socjalnego Caritas w Szczecinie, tj. od 16 lat pomaga naszym podopiecznym. Służy pomocą ludziom bezdomnym, żyjącym na działkach,  na marginesie życia społecznego, biednym, zaniedbanym i opuszczonym. Mieszkańcy szczecińskich schronisk mówią o niej „nasza doktor”, ponieważ jest człowiekiem wrażliwym na ludzkie cierpienie, zawsze śpieszącym z pomocą.

Siostra Assunta Sasadeusz

W duchu założycielki Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek-Samarytanek przed 35 laty rozpoczęła pracę wśród samotnych, młodych matek. Przez dziesięć lat kierowała pierwszym domem w Karwowie. Kolejne 10 lat spędziła w ośrodku w Szczecinie przy ul. Wielkopolskiej, a od 2001 roku prowadzi dom w Poczerninie. Niestrudzona w modlitwie i pracy przyjęła w swe gościnne progi setki młodych mam i ich pociech, dając im oparcie, nadzieję i lepszą przyszłość.


Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas