Laureaci 2015

Zobacz także:

Laureaci pierwszej edycji nagrody "Mnieście Uczynili" 2015
Statuetki zostały wręczone przez ks. abpa Andrzeja Dzięgę w czasie Gali Jubileuszowej 25 lecia Caritas w Filharmonii Szczecińskiej w dniu 12 września 2015 oraz przez ks. bpa Henryka Wejmana w czasie spotkania wielakanocnego Caritas w szczecińskim Seminarium w dniu 23 kwietnia 2016.

s. Miriam Badran

Od niemal 30 lat związana ze Szczecinem i Sanktuarium Pani Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym. Przyniosła ze sobą doświadczenia korzeni na Bliskim Wschodzie, młodości w Stanach Zjednoczonych, duchowych poszukiwań w Indiach, pracy misyjnej na Haiti i fatimskiego Orędzia w Portugalii. W Domu Pielgrzyma „Totus Tuus” gości na rekolekcjach chorych i niepełnosprawnych, karmi bezdomnych i wspiera poszukujących nadziei oraz przyjmuje pielgrzymów z całego świata. Była inspiratorką i współorganizatorem humanitarnej pomocy lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów i duchownych na Haiti w latach 2010-2012.

ks. Tomasz Kancelarczyk

Obrońca życia i nienarodzonych, przyjaciel młodzieży i prawdziwy patriota. Organizator największego w Polsce Marszu dla Życia, założyciel Bractwa i Fundacji Małych Stópek, aktywny w kraju i zagranicą. Nie zawsze wypoczęty, zawsze w ruchu, aby spieszyć z pomocą  najsłabszym. Znany i lubiany  już w każdej szkole i parafii Archidiecezji.

Gmina Miasto Szczecin

Od początku swego istnienia Caritas Archidiecezji współpracuje z miastem Szczecin i jego instytucjami pomocy społecznej. Dobra współpraca owocuje prowadzeniem przez Caritas 4 schronisk dla bezdomnych oraz jadłodajni  w ramach Centrum Socjalnego Caritas oraz 6 specjalistyczno-opiekuńczych placówek wsparcia dziennego dla dzieci i punktu przedszkolnego

Rafał Zając

Od początku swej pracy w stargardzkim magistracie, najpierw jako urzędnik, a dziś jako wiceprezydent miasta umie zauważyć i mądrze wykorzystać pracę organizacji pozarządowych udzielających pomocy potrzebującym. Jak mało kto, potrafi także docenić nasz wysiłek. Tą nagrodą dziękujemy za tak częste „dziękuję”  kierowane do nas od Pana Wiceprezydenta Stargardu.

Jarosław Sieczka

Nasz sąsiad z Pogodna, wspaniały laryngolog i alergolog. „Cichy Wielbiciel” Caritas, który od wielu lat hojnie wspierał finansowo nasze działania, pragnąc pozostać anonimy. Jego wsparcie umożliwia szybką pomoc dla chorych dzieci i potrzebujących rodzin. We wszelkich nadzwyczajnych wypadkach, trudnych do zakwalifikowania, sięgamy po środki „od Pana Doktora”. W jego imieniu nagrodę odebrała mama – pani Jadwiga Sieczka, wolontariuszka PZC w parafii św. Krzyża w Szczecinie.