Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Pomagamy Ukrainie

Zobacz także:

CENTRUM POMOCY MIGRANTOM I UCHODŹCOM


ul. Henryka Wieniawskiego 5
71-142 Szczecin
Tel. 607 790 637 - koordynator
biuro.fami.szczecin@caritas.org.pl

Biuro otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00

Wspieramy i pomagamy osobom z krajów trzecich, objętych wojną, biedą, konfliktami politycznymi, problemami ekonomicznymi, itp. Pomoc na terenie Polski, jak i w poszczególnych krajach.

 

POTRZEBUJESZ INFORMACJI ZADZWOŃ (ВАМ ПОТРІБНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ, ВАМ НУЖНА ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ БЕЖЕНЦЕВ, IF YOU NEED FURTHER INFORMATION - CALL)

- w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim (польською, українською та російською мовами, на польском, украинском и русском языках)

507 870 258 Wieńczysław Śniechowski, 

515 402 273 Zura Ibragimova,

451 073 537 Olena Tyschenko

 

- in English

 

500 156 667 Katarzyna Wójtowicz

512 780 283 Anna Ścibior-Butrym

 

 

JAK MOŻESZ POMÓC?

·         Przekaż dowolną darowiznę pieniężną na pomoc migrantom i uchodźcom - kliknij tutaj

·         Chcesz zostać wolontariuszem i włączyć się w nasze działania - zadzwoń pod numer 513 131 671

·         Chcesz samodzielnie przygotować Paczkę dla Ukrainy lub rozpocząć tę akcję w swojej parafii - kliknij tutaj, jeśli chcesz przekazać dary na paczkę  - kliknij tutaj

 

Wsparcie Caritas Internationalis

W okresie od 01 lipca 2022 do 30 września 2024 Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej poprzez Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, mieszczącym się przy ul. Henryka Wieniawskiego 5 realizuje program „Caritas w Polsce na rzecz osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie. Fundusze pochodzą ze środków Caritas Internationalis, przekazanych przez Caritas Polska do poszczególnych diecezji w których znaleźli się uciekinierzy wojenni z Ukrainy i inne osoby dotknięte tym konfliktem. Środki w kwocie 1 383 889,50 zł są  przeznczone przede wszystkim na szeroko pojęte wsparcie poszkodowanych: rejestrację beneficjentów i rozpoznanie ich najważniejszych potrzeb oraz odpowiadanie na informacje zwrotne; wsparcie integracyjne, w tym informacyjne, psychospołeczne, psychologiczne;  naukę języka polskiego, wsparcie w znalezieniu zatrudnienia czy  opieki rodzicielskiej nad dzieckiem a także na doposażenie Centrum oraz profesjonalizację specjalistycznego personelu min. na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa beneficjentów w myśl programu Safeguarding oraz na rzecz profesjonalnej sprawozdawczości i ewaluacji, zgodnie z wytycznymi Caritas Polska. Program realizowany jest z poszanowaniem godności i w warunkach wspierających bezpieczeństwo jego beneficjentów.

Zainstaluj aplikację Caritas