Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Podsumowanie Zbiórki Żywności "Tak. Pomagam!" 03-04 grudnia 2021 r.

15 grudnia 2021

W dniach 03 - 04 grudnia 2021 roku  w:

  • 15 sklepach BIEDRONKA,
  • 8 sklepach LIDL,
  • 6 sklepach NETTO,
  • i 1 sklepie DINO,

w Szczecinie, Stargardzie, Policach, Dębnie, Świnoujściu, Mieszkowicach, Goleniowie, Drawnie, Baniach zorganizowana została zbiórka żywności "Tak. Pomagam!" dla podopiecznych Parafialnych Zespołów Caritas z tych miejscowości.

Do koszy wystawionych w sklepach można było przekazywać produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, które łatwo jest przechowywać, takie jak:  mąka, cukier, makaron, ryż, olej, konserwy, herbata i słodycze.

Dzięki hojności osób odwiedzających sklepy w dniach zbiórki, nasi wolontariusze zebrali w sumie 5431 kg żywności w różnym asortymencie o wartości  44 138,00 zł. W akcję zaangażowanych było ok. 207 wolontariuszy, przede wszystkim to członkowie Parafialnych Zespołów Caritas, ale pomagali również młodzi ludzie, na co dzień uczący się. To dzięki ich uśmiechowi, zachęcie i zaangażowaniu wynik akcji jest tak imponujący. Z zebranych artykułów przygotowano ok. 809 paczek świątecznych.

W związku z zagrożeniem epidemicznym zostały zachowane wszelkie środki ostrożności.  Przystępując do zbiórki wolontariusze  mieli maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji.


Dziękujemy bardzo serdecznie pracownikom sklepów za  życzliwość i okazaną pomoc.

 

 


Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas