Dzień Seniora w Barnimiu

3 listopada 2021

W piątek 22 października, w świetlicy wiejskiej w Barnimiu Parafialny Zespół Caritas zorganizował Dzień Seniora. Wśród gości zaproszonych obecny był ks. Mariusz Ogórski - wicedyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, p. Andrzej Chmielewski - Burmistrz Drawna i p. Aleksander Dementiew - Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawnie.
Uczestnicy Dnia Seniora wysłuchali cennych porad przekazanych przez panie policjantki w osobach mł. asp. Anny Brzezińskiej i sierż. sztab. Magdy Keplin z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie na temat programu „Bezpieczny Senior”.
Kolejnym tematem był program „Region Dobrego Wsparcia”, o którym opowiedział ks. Mariusz Ogórski.
Również Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski przekazał seniorom wiele cennych informacji dotyczących różnych programów, w których uczestniczy Gmina Drawno.
Po życzeniach dla seniorów złożonych przez Burmistrza Drawna i Przełożonego miejscowego Caritas Andrzeja Konopelskiego nastąpiła druga część spotkania, czyli biesiada, do której przygrywał żywiołowo akordeonista Jerzy Januszewski. Uczestniczy Dnia Seniora przez kilka godzin świetnie się bawili, wyśpiewując wiele piosenek do taktów wodzireja.
Na pamiątkę tego spotkania seniorzy otrzymali upominki przygotowane przez Parafialny Zespół Caritas i świetlicową - p. Agnieszkę Biegniewską.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu.

Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas