Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Igor musi dojeżdżać na rehabilitację. Potrzebna pomoc!

18 marca 2022

Porażenie mózgowe jest zbiorem różnych zaburzeń związanych z narządem ruchu, postawą i pracą całego systemu nerwowego. Powstaje na skutek uszkodzenia mózgu, najczęściej w okresie płodowym. Zdarza się jednak, że dysfunkcje te rozwijają się już po narodzinach dziecka (w okresie okołoporodowym). U każdego przebiega w inny sposób i ma swoje specyficzne symptomy.

Powstałe uszkodzenia mają charakter trwały, nie można ich cofnąć.

Igor wraz z rodziną mieszka na wsi. Wszędzie daleko. Każda wizyta u lekarza czy rehabilitacja wymaga dojazdu od kilku do kilkudziesięciu kilometrów. Rodzina żyje bardzo skromnie, opieka nad Igorem wymaga nieustannej obecności jednego z rodziców. Do tej pory radzili sobie nieźle. 2 lata temu musieli zmierzyć się z chorobą Jarosława, ojca Igora. Wykryto u niego raka nerki. Obecnie ma przerzuty na płuca i przechodzi wyczerpującą chemioterapię. Cała opieka nad synem spoczęła na barkach mamy Igora. Jarosław nie może pracować i oczekuje w tej chwili na przyznanie renty.

Rodzina bardzo potrzebuje samochodu przystosowanego do przewozu osób na wózku. W tej chwili nie ma żadnej możliwości zakupu.

Musimy pomóc rodzinie Igora w zakupie samochodu.

Prosimy bardzo o wpłaty na jego zbiórkę.

Link do zbiórki: https://www.uratujecie.pl/potrzebujacy/Igor

Za każdą wpłatę wielkie Bóg zapłać.

 


Zobacz wszystkie zdjęcia

Zainstaluj aplikację Caritas