Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Zapytanie ofertowe nr 1/2023

4 lutego 2023

Świnoujście, dnia 04.02.2023 r.

ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE ZAKUPU SAMOCHODU DOSTAWCZEGO

Zamówienie będzie realizowane w ramach wniosku nr 2160/2022 o dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia pn. Doposażenie magazynu w Policach celu usprawnienia procesów logistycznych związanych z wydawaniem żywności w formie dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 2.1. „Racjonalna gospodarka odpadami Część 1) Selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów”

I. Zamawiający

Fundacja Hospicyjna Przystań

ul. Sosnowa 5a,

72-600 Świnoujście

NIP: 8551582373

REGON: 0000405479

II. Podstawa prawna

1.    Do przedmiotowego zamówienia nie stosuje się przepisów Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej zwana PZP).

2.    Udzielenie zamówienia następuje zgodnie z zasadami równego traktowania, uczciwej konkurencji i przejrzystości, o których mowa w art. 16 PZP oraz zasadami, o których mowa w art. 701 – 705 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny, tj. zasadami jawności, niedyskryminującego opisu przedmiotu zamówienia, równego dostępu dla podmiotów gospodarczych ze wszystkich państw członkowskich, wzajemnego uznawania dyplomów, świadectw i innych dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji, zgodnie z prawem polskim, odpowiednich terminów, przejrzystego i obiektywnego podejścia.

 

III. Informacje o Zamawiającym
Fundacja Hospicyjna Przystań rozpoczęła swoją działalność 15.12.2011 roku, misją jej jest niesienie pomocy potrzebującym i ubogim, w sposób systematyczny i doraźny, duchowy i materialny. Celem funkcjonowania instytucji jest udzielanie wsparcia i pomocy wszystkim potrzebującym – w tym osobom ze środowisk społecznie ubogich, osób starszych, samotnych, bezdomnych oraz wykluczonych. Cel ten jest realizowany poprzez współpracę osób duchownych, wolontariuszy oraz organizacji samopomocowych. Fundacja Hospicyjna Przystań organizowała oraz uczestniczyła w realizacji licznych akcji pomocy skierowanych do zróżnicowanych grup osób potrzebujących wsparcia. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego.

 

IV. Informacje o projekcie

1.    Zamówienie będzie realizowane w ramach wniosku nr 2160/2022 o dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia pn. Doposażenie magazynu w Policach celu usprawnienia procesów logistycznych związanych z wydawaniem żywności w formie dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 2.1. „Racjonalna gospodarka odpadami Część 1) Selektywne zbieranie i zapobieganie powstawaniu odpadów”.

2.    Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

V. Przedmiot zamówienia

1.    Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu dostawczego do siedziby Zamawiającego.

Planowane nabycie samochodu umożliwi bezpieczny transport żywności, która z uwagi na bardzo krótki okres przydatności do spożycia, jest w sposób szczególny narażona na ryzyko stania się niezagospodarowanym odpadem. Ponadto dzięki zakupowi możliwa będzie sprawniejsza dystrybucja pozyskanych artykułów spożywczych (poprawa terminowości realizacji dostaw, usprawnienie procesów logistycznych, intensywniejsze zaopatrywanie obszarów oddalonych od Polic).

2.    Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia przedstawiono poniżej:

a.    Kategoria/typ nadwozia: VAN;

b.    Dopuszczalna masa całkowita pojazdu max 3,5 t;

c.     Ładowność: min. 1 200 kg;

d.    Rodzaj paliwa: diesel;

e.    Liczba miejsc: min. 2;

f.     Moc silnika min. 100 KM;

g.    Standard emisji spalin: min. Euro 6;

h.    Tylne drzwi nieprzeszklone dwuskrzydłowe otwierane w min. 180 st.;

i.     Drzwi boczne odsuwane nieprzeszklone po jednej stronie,

3.    Pozostałe wymagania minimalne:

a.    Układ kierowniczy lewostronny;

b.    Pojazd przystosowany do ruchu prawostronnego;

c.     Fotel kierowcy amortyzowany z regulacją wysokości, pochylenia oparcia, wysokości, w odcinku lędźwiowym, podłokietnik z regulacja położenia,

d.    Poduszka powietrzna kierowcy;

e.    Elektryczne sterowanie szyb i lusterek zewnętrznych;

f.     Radio z systemem Bluetooth;

g.    Gniazdo USB i gniazdo zasilania 12V;

h.    Klimatyzacja;

i.     Centralny zamek z pilotem zdalnego sterowania zamykania;

j.     Czujniki spadku ciśnienia w ogumieniu;

k.    System elektronicznego rozdziału siły hamowania;

l.     System wspomagania hamowania awaryjnego;

m.   System ABS;

n.    System elektronicznej kontroli stabilności;

o.    Światła do jazdy dziennej LED;

p.    Wzmocnione zawieszenie,

q.    Zestaw dla palących,

r.     Podłoga i ścianki ze sklejki w przedziale ładunkowym;

s.     Wspomaganie parkowania – czujniki z tyłu;

t.     Koło zapasowe;

u.    Osłony przeciwbłotne;

v.    Gwarancja na pojazd min. 24 miesięcy bez limitu kilometrów;

w.   Trójkąt ostrzegawczy;

x.    Sygnalizacja hamowania awaryjnego.

4.    Zamawiający dopuszcza dostawę pojazdu o parametrach przewyższających wymienione wyżej wymagania minimalne.

5.    W ramach wykonania Zamówienia Wykonawca dostarczy dokumenty:

a.    Instrukcję użytkowania (obsługi) – sporządzoną w języku polskim;

b.    Deklarację zgodności CE (jeżeli dotyczy) – wystawioną zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeśli deklaracja zgodności nie została sporządzona w języku polskim to powinna być przetłumaczona.

c.     Dokumenty niezbędne do rejestracji pojazdu w Polsce.

d.    Wszelkie inne dokumenty, pozwalające Zamawiającemu na korzystanie z urządzenia zgodnie z prawem oraz zgodnie z ich technicznym i gospodarczym przeznaczeniem.

 

VI. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, w tym istotne postanowienia umowy

1.    Realizacja zamówienia będzie bezwzględnie zgodna z opisem przedmiotu zamówienia. Wszelkie zmiany wynikające z zastosowania produktów, elementów i/lub rozwiązań równoważnych wymagają uzyskania zgody na zmianę przez Zamawiającego.

2.    Ilekroć przedmiotowe Zapytanie ofertowe, wskazuje znak towarowy, markę, patent lub pochodzenie (producenta), Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny, inny materiał/sprzęt/produkt/rozwiązanie itp. spełniający wymogi techniczne wskazanego (tj. o parametrach i funkcjonalności nie gorszych niż wskazane) oraz posiadający właściwości użytkowe zgodne z wymogami określonymi w Polskich Normach przenoszących normy europejskie lub normach innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.

3.    Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego dostawy/roboty/rozwiązania itp. spełniają wymagania Zamawiającego. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy uwzględnia się w kolejności:

- europejskie aprobaty techniczne;

- wspólne specyfikacje techniczne;

- normy międzynarodowe;

- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.

W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa powyżej, uwzględnia się w kolejności:

- Polskie Normy;

- polskie aprobaty techniczne;

- polskie specyfikacje techniczne.

Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego wyroby spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.    Zamówienie będzie realizowane na podstawie umowy (dalej jako Umowa) zawartej między Zamawiającym, a wybranym Wykonawcą. Podpisanie umowy nastąpi w ciągu 7 dni roboczych liczonych od dnia wyboru oferty.

5.    Planowany termin realizacji przedmiotu zamówienia: od dnia podpisania umowy z wybranym Wykonawcą do dnia 15.03.2023 r.

6.    Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następującym zakresie:

a.    zmiany terminów realizacji umowy wynikającej z postanowień umowy o dofinansowanie Zamawiającego z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jeżeli umowa ta została zawarta lub zmieniona po udzieleniu zamówienia;

b.    zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy, w przypadku gdy będzie ona następstwem konieczności wykonania prac dodatkowych lub zmian technologicznych, albo przerw w realizacji przedmiotu umowy, których strony nie mogły przewidzieć na etapie zawierania umowy (np. działania siły wyższej, rozumianej jako zdarzenie bądź połączenie zdarzeń niezależnych od Wykonawcy, które zasadniczo utrudniają wykonywanie jego zobowiązań wynikających z umowy, a których Wykonawca nie mógł przewidzieć oraz którym nie mógł zapobiec, a także ich przezwyciężyć poprzez działanie z należytą starannością);

c.     dopuszczalna jest zmiana terminu realizacji przedmiotu zamówienia wraz ze skutkami wprowadzenia takiej zmiany w przypadku, jeżeli powstaną okoliczności będące następstwem działania organów administracji, w szczególności: przekroczenie określonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji itp., odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, a okoliczności te uniemożliwią wykonanie przedmiotu umowy na warunkach określonych w dokumentacji zapytania ofertowego;

d.    zmiana istotnych postanowień umowy w stosunku do treści oferty jest dopuszczalna w sytuacji, gdy nie była możliwa do przewidzenia na etapie podpisywania umowy, a ponadto jej dokonanie wskazane jest w szczególności, gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;

e.    zmiany dotyczą realizacji dodatkowych dostaw, usług lub robót budowlanych od dotychczasowego Wykonawcy, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile stały się niezbędne i zostały spełnione łącznie następujące warunki:

                            i.        zmiana Wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności lub interoperacyjności sprzętu, usług lub instalacji, zamówionych w ramach zamówienia podstawowego;

                           ii.        zmiana Wykonawcy spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla Zamawiającego;

                          iii.        wartość każdej kolejnej zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w Umowie.

f.     zmiana nie prowadzi do zmiany charakteru umowy i zostały spełnione łącznie następujące warunki:

                            i.        konieczność zmiany umowy spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć;

                           ii.        wartość zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w Umowie.

g.    Wykonawcę, któremu Zamawiający udzielił zamówienia, ma zastąpić nowy Wykonawca:

                            i.        zmiana nie prowadzi do zmiany charakteru umowy;

                           ii.        w wyniku połączenia, podziału, przekształcenia, upadłości, restrukturyzacji lub nabycia dotychczasowego Wykonawcy lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy Wykonawca spełnia warunki udziały w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy;

                          iii.        w wyniku przejęcia przez Zamawiającego zobowiązań Wykonawcy względem jego podwykonawców.

h.    zmiana nie prowadzi do zmiany charakteru Umowy, a łączna wartość zmian jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 Pzp, i jednocześnie jest mniejsza od 10% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie w przypadku zamówień na usługi lub dostawy albo, w przypadku zamówień na roboty budowlane, jest mniejsza od 15% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie.

7.    Zamawiający informuje, że w przypadku dokonania zmiany planowanego terminu realizacji przedmiotu zamówienia konieczne jest sporządzenie aneksu do umowy.

8.    Za nienależyte wykonanie zamówienia publicznego, np. z tytułu opóźnień z winy wykonawcy, nieprawidłowej realizacji zamówienia, niekompletnego wykonania zamówienia (w tym nieprzestrzegania warunków gwarancji) stosowane są kary, które zostaną wskazane w umowie zawartej z wykonawcą:

a.    za opóźnienie w wykonaniu przedmiotu Umowy w wysokości 0,2% wynagrodzenia brutto, za każdy dzień opóźnienia liczony od dnia upływu terminu realizacji przedmiotu zamówienia;

b.    za opóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze w wysokości 0,2% wynagrodzenia brutto, za każdy dzień zwłoki liczony od dnia wyznaczonego na usunięcie wad;

c.     z tytułu odstąpienia od Umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, w wysokości 10% łącznego wynagrodzenia brutto.

Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, w wysokości 10% łącznego wynagrodzenia.

Maksymalna wartość kar umownych nie może przekroczyć 25% łącznego wynagrodzenia brutto.

Przyjęta zostanie następująca definicja wady (dalej jako Wada): Wada zmniejszająca wartość lub użyteczność wykonanych robót lub ich części, materiałów, urządzeń itp., ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia części.

9.    Zamawiający zakłada fakturowanie na podstawie protokołu odbioru końcowego po dostarczeniu przedmiotu zamówienia spełniającego wymagania opisane w niniejszym zapytaniu ofertowym.

a.    Termin płatności faktury 45 dni.

10.  Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia Wykonawcy zaliczek na poczet realizacji przedmiotu zamówienia.

11.  Warunki dotyczące odbioru oraz dokonania płatności:

a.    przedłożenie Zamawiającemu w dniu końcowego odbioru kompletu dokumentów wymaganych przepisami prawa;

b.    jeżeli w toku czynności odbioru zostaną stwierdzone Wady, Zamawiającemu przysługują następujące uprawnienia:

                    i.        jeżeli Wady nadają się do usunięcia może odmówić odbioru do czasu usunięcia Wad;

                   ii.        jeżeli Wady nie nadają się do usunięcia to w sytuacji, gdy uniemożliwiają one użytkowanie przedmiotu odbioru zgodnie z przeznaczeniem Zamawiający może obniżyć odpowiednio wynagrodzenie;

c.     z czynności odbioru zostanie spisany protokół zawierający wszelkie ustalenia dokonane w toku odbioru, jak również termin wyznaczony na usunięcie stwierdzonych przy odbiorze Wad;

d.    Wykonawca zobowiązany będzie do zawiadomienia Zamawiającego o usunięciu Wad oraz żądania wyznaczenia terminu na odbiór zakwestionowanych uprzednio usług, dostaw, robót lub prac;

e.    Podstawą do wystawienia faktury jest protokół końcowy odbioru podpisany przez osobę wyznaczoną przez Zamawiającego.

f.     Błędnie wystawiona faktura VAT spowoduje zawieszenie biegu terminu płatności faktury do momentu dostarczenia poprawionych lub brakujących dokumentów.

12.  W celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia, Wykonawca, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą przed podpisaniem umowy składa:

a.    pełnomocnictwo, jeżeli umowę podpisuje pełnomocnik,

b.    umowę regulującą współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta tych Wykonawców zostanie wybrana.

13.  Kody CPV:

Główny kod: CPV: 34130000-7 Pojazdy silnikowe do transportu towarów

 

VII. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków

 

1.    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

a.    posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;

b.    posiadania potencjału technicznego i zawodowego w zakresie wiedzy i doświadczenia niezbędnego do prawidłowej realizacji zamówienia;

c.     dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia;

d.    znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej prawidłową i terminową realizację zamówienia.

2.    Wykonawca może w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych, lub zawodowych, lub sytuacji finansowej, lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.

3.    Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Treść zobowiązania podmiotu trzeciego powinna określać: kto jest podmiotem przyjmującym zasoby, zakres zobowiązania podmiotu trzeciego, czego konkretnie dotyczy zobowiązanie oraz w jaki sposób będzie ono wykonane, w tym jakiego okresu dotyczy.

4.    W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.

5.    Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

6.    Z udziału w postępowaniu (w celu uniknięcia konfliktu interesów) wykluczone są podmioty powiązane osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy, a Wykonawcą, polegające w szczególności na:

·        uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,

·        posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,

·        pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,

·        pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

7.    O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835), art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE.L Nr 229, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE nr L 111, str. 1).

8.    Niespełnienie chociażby jednego z wymienionych w niniejszym punkcie warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania oraz odrzuceniem jego oferty.

 

VIII. Wykaz oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu

1.    Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki  udziału w postępowaniu określone w punkcie VII, podpunkcie 1a - d, jeśli przedłoży podpisane oświadczenie (zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego);

2.    Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w punkcie VII, podpunkcie 6, jeśli przedłoży podpisane oświadczenie (zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego);

3.    Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w punkcie VII, podpunkcie 7, jeśli przedłoży podpisane oświadczenie (zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego);

4.    Oświadczenie opisane w punktach powyżej stanowi warunek dopuszczający Wykonawcę. Jego weryfikacja odbywać się będzie przed merytoryczną oceną ofert na zasadzie spełnia/nie spełnia. Wykonawca, który nie przedłożył wymaganych dokumentów i/lub przedłożył dokumenty niekompletne lub uniemożliwiające jednoznaczne stwierdzenie spełniania warunków dopuszczających zostanie wezwany do stosownego jednokrotnego uzupełnienia w terminie 3 dni od daty przekazania wezwania. Nieprzedstawienie stosownych dokumentów i informacji w wyznaczonym terminie spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania.

 

IX. Opis kryteriów oraz sposób oceny ofert.

1.    Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie kierować się następującymi kryteriami i ich znaczeniem oraz w następujący sposób będzie oceniać oferty
w poszczególnych kategoriach.

 

Lp.

Nazwa kryterium

Maksymalna liczba punktów

1

Cena brutto

80 pkt.

2

Zwiększenie okresu gwarancji na pojazd – okres liczony od dnia podpisania końcowego protokołu odbioru bez uwag.

20 pkt.

Razem

100 pkt.

 

       Kryterium 1. „Cena brutto” punkty (wartość punktowa ofert) przyznaje się w skali od
0 do 80 w następujący sposób:

·        oferta z najniższą ceną otrzymuje 80 punktów;

·        pozostałe oferty są punktowane liniowo według następującej formuły arytmetycznej:

 

Pn=(Cmin/Cn) *80

 – najniższa cena

 - cena oferty badanej

 - ilość punktów przyznana ofercie

 

       Kryterium 2. Zwiększenie okresu gwarancji na pojazd” punkty (wartość punktowa ofert) przyznaje się w skali od 0 do 20 punktów w następujący sposób:

 

·        za każde kolejne 12 miesięcy gwarancji (powyżej wymaganego poziomu – wynoszącego zgodnie z brzmieniem punktu V ppkt 3 lit. v – 24 miesiące gwarancji) oferta otrzymuje dodatkowe punkty, co oznacza przyznanie punktów w następujący sposób:

o   24 miesiące gwarancji bez limitu kilometrów– 0 punktów,

o   36 miesięcy gwarancji bez limitu kilometrów – 10 punktów,

o   48 miesięcy gwarancji bez limitu kilometrów – 20 punktów.

·        Maksymalny punktowany okres zwiększenia okresu gwarancji wynosi 48 miesięcy.

 

2.    Zamawiający wybierze Wykonawcę, którego oferta uzyska łącznie największą liczbę punktów w ramach powyższych kryteriów.

3.    W sytuacji, gdy wyłoniony Wykonawca odstąpi od podpisania umowy z Zamawiającym, możliwe jest podpisanie umowy z kolejnym Wykonawcą, który w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego uzyskał kolejną najwyższą liczbę punktów.

4.    Jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej, z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną.

 

X. Termin składania ofert oraz związania ofertą.

1.    Ofertę należy składać w dni robocze (poniedziałek-piątek), w godzinach od godz. 8.30 do 14.30:

od dnia 06.02.2023 r. do dnia 14.02.2023 r.

 

Końcowy termin składania ofert upływa dnia 14.02.2023 r. o godz. 14.30.

 

2.    Decyduje data wpływu. Oferta dostarczona po określonym powyżej terminie nie zostanie rozpatrzona i podlega odrzuceniu.

3.    Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert tj. dnia 14.02.2023 r.

 

XI. Opis sposobu przygotowania ofert.

1.    Ofertę należy złożyć obligatoryjnie w wersji papierowej osobiście lub drogą pocztową/kurierem na wzorach stanowiących załączniki do niniejszego zapytania ofertowego na adres Zamawiającego tj.:

Fundacja Hospicyjna Przystań, ul. Sosnowa 5a, 72-600 Świnoujście.

 

Ofertę należy umieścić w zamkniętym, nieprzejrzystym opakowaniu, w sposób gwarantujący poufność jej treści z następującą adnotacją:

Oferta na ZAKUP SAMOCHODU DOSTAWCZEGO”

2.    Ofertę oraz wszystkie załączniki należy sporządzić w języku polskim.

3.    Cena obligatoryjnie musi zostać wskazana w walucie polskiej (PLN).

a.    Wykonawca przedstawia w ofercie cenę za realizację przedmiotu umowy, która podana musi być w PLN, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (zasada zaokrąglania: poniżej 5 należy końcówkę pominąć, powyżej i równe 5 należy zaokrąglić w górę). Kwotę należy wpisać do formularza oferty (z wyodrębnieniem podatku VAT, jeżeli występuje). Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za zastosowane stawki podatku VAT od towarów i usług. Tak wpisana kwota będzie podstawą przyznawania punktów w jednym z kryterium oceny ofert (Cena brutto razem).

b.    Forma wynagrodzenia: WYNAGRODZENIE RYCZAŁTOWE. Tym samym zgodnie z Kodeksem cywilnym: „(...) przyjmujący zamówienie nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, chociażby w czasie zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru lub kosztów prac.” Przyjmuje się, że wynagrodzenie ryczałtowe skalkulowane przez Wykonawcę zawiera wszelkie koszty pośrednie i bezpośrednie związane z realizacją inwestycji, tzn. zawiera wszelkie koszty związane realizacją zadania wynikające wprost z umowy i dokumentacji zapytania ofertowego (w tym np. usług transportowych, prób, szkoleń, odbiorów i pomiarów, powykonawczej dokumentacji przedmiotu umowy, czynności koordynacyjnych itp.) oraz innych, niewskazanych bezpośrednio, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. Brak właściwej analizy przedmiotu i zakresu zamówienia przez Wykonawcę, w tym niedoszacowanie lub pominiecie kosztów, składników związanych z wykonaniem zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego nie mogą być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego.

c.     Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą dokonywane będą wyłącznie w złotych polskich.

4.    Wykaz dokumentów składających się na ofertę:

a.    formularz ofertowy – załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego (składany w oryginale);

b.    dokument potwierdzający umocowanie prawne osoby reprezentującej Wykonawcę (aktualny wydruk z CEiDG lub KRS). W przypadku pełnomocników – do dokumentacji należy również dołączyć oryginał pełnomocnictwa potwierdzającego umocowanie prawne;

c.     w przypadku zaistnienia okoliczności wskazanych w punkcie VII podpunkcie 3 - pisemne zobowiązanie podmiotu/podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia potwierdzających faktyczną dostępność tych zasobów na użytek Wykonawcy w celu realizacji zamówienia;

5.    Wykonawca ma możliwość wycofania oferty przed terminem składania ofert. W celu wycofania oferty Wykonawca jest zobligowany do złożenia oświadczenia zawierającego wolę wycofania oferty podpisanego przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. Do oświadczenia należy obligatoryjnie załączyć umocowanie prawne osoby reprezentującej Wykonawcę (np. aktualny wydruk z CEiDG lub KRS). W przypadku pełnomocników – do dokumentacji należy również dołączyć oryginał pełnomocnictwa potwierdzającego umocowanie prawne.

6.    Dokumenty, o których mowa w podpunkcie 5 muszą zostać dostarczone na adres Zamawiającego wskazany w ust. 1.

7.    Wycofana oferta zostanie zwrócona Wykonawcy drogą pocztową lub przekazana do odbioru osobistego w siedzibie Zamawiającego.

8.    Wykonawca ma możliwość wprowadzenia zmian do złożonej oferty przed terminem składania ofert. Wprowadzenie zmian następuje zgodnie z procedurą określoną w sposobie przygotowania i złożenia oferty, określonej w niniejszym punkcie tj. w zamkniętym, nieprzejrzystym opakowaniu, z dodatkową adnotacją: ZMIANA ZŁOŻONEJ OFERTY.

9.    Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w podpunkcie 4b  niniejszego punktu składa dokument rejestracyjny pozwalający na weryfikację osoby składającej oświadczenie woli.

 

XII. Opis sposobu udzielania wyjaśnień treści zapytania

1.    Osobą uprawnioną do bezpośredniego kontaktowania się z Wykonawcami jest Pan Maciej Szmuc

adres e-mail: mszmuc@cask.pl

2.    Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z prośbą o wyjaśnienie treści zapytania ofertowego kierując ją wyłącznie na adres email wskazany w podpunkcie 1.

3.    Mając na uwadze konieczność zapewnienia Wykonawcom w szczególności równego dostępu do informacji nie dopuszcza się możliwości udzielania wyjaśnień drogą telefoniczną lub osobiście.

4.    Termin składania prośby o wyjaśnienie treści upływa dnia 09.02.2023 r.

5.    Zamawiający udzieli odpowiedzi na wpływające zapytania w ciągu 2 dni roboczych liczonych od dnia upływu terminu składania prośby o wyjaśnienie treści zapytania.

6.    Odpowiedzi na pytania, wyjaśnienia Zamawiającego lub modyfikację treści zapytania będą stanowiły integralną część niniejszego zapytania ofertowego oraz zostaną upublicznione w szczególności poprzez umieszczenie w siedzibie Zamawiającego: ul. Sosnowa 5a, 72-600 Świnoujście. 

7.    Zamawiający oświadcza, że wszyscy potencjalni Wykonawcy mają taki sam dostęp do informacji dotyczących przedmiotowego zamówienia publicznego i żaden Wykonawca nie jest uprzywilejowany względem drugiego, a postępowanie prowadzone jest w sposób transparentny.

 

XIII. Postanowienia końcowe

1.    Oferta nie podlega zwrotowi.

2.    Koszty opracowania i dostarczenia oferty ponosi Wykonawca i nie będą podlegały one zwrotowi przez Zamawiającego.

3.    Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.

4.    Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

5.    Zamawiający w toku oceny ofert jest uprawniony do poprawienia w tekście oferty oczywistych omyłek pisarskich lub rachunkowych o czym informuje Wykonawcę oraz ma możliwość wezwać Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w punkcie XI podpunkcie 4, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w punkcie XI podpunkcie 4, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia wyznaczając 3-dniowy termin na ich uzupełnienie. Zamawiający jest uprawniony do odrzucenia oferty w sytuacji, gdy Wykonawca nie złoży pełnych wyjaśnień lub nie uzupełni braków w wyznaczonym terminie.

6.    Oferta oraz wszystkie załączniki i dokumenty muszą zostać podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. W związku z tym, do oferty należy obligatoryjnie załączyć dokumenty potwierdzające umocowanie prawne osoby reprezentującej Wykonawcę (np. wydruk z CEiDG lub KRS). W przypadku pełnomocników – do dokumentacji należy również dołączyć oryginał pełnomocnictwa potwierdzającego umocowanie prawne.

7.    Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany lub unieważnienia zapytania ofertowego upubliczniając informację w taki sposób w jaki zostało upublicznione podstawowe zapytanie ofertowe.

8.    Zamawiający ma prawo do niepodpisania umowy w sytuacji, gdy cena za wykonanie przedmiotu umowy jest rażąco niska. W przypadku gdy cena całkowita oferty jest niższa o co najmniej 30% od wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwraca się o udzielenie wyjaśnień, w zakresie rażąco niskiej ceny, chyba że rozbieżność wynika z okoliczności oczywistych, które nie wymagają wyjaśnienia.

9.    Z tytułu odrzucenia oferty oraz wyników postępowania Wykonawcom nie przysługują żadne roszczenia wobec Zamawiającego.

10.  Wyniki postępowania zostaną umieszczone na stronie internetowej Zamawiającego, a wybrany Oferent dodatkowo zostanie poinformowany o terminie i miejscu podpisana umowy.

 

II. RODO – KLAUZULA INFORMACYJNA

1.    Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (dalej: RODO) oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Zamawiający informuje, że:

a.    administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Hospicyjna Przystań, ul. Sosnowa 5a, 72-600 Świnoujście;

b.    Kontakt z Administratorem danych osobowych możliwy jest pod nr tel. +48 513 021 221 lub e-mail: mszmuc@cask.pl;

c.     Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie przedmiotowego zamówienia;

d.    podanie danych jest wymogiem dobrowolnym, lecz niezbędnym do realizacji ww. celu. Konsekwencje niepodania danych osobowych wynikają z przepisów prawa i rodzą skutek braku możliwości nawiązania współpracy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia;

e.    odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania, w tym w szczególności, Instytucja Finansująca, podmioty przez nią upoważnione oraz inne podmioty upoważnione z mocy prawa;

f.     Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wywiązania się z zapisów zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie, aż do momentu wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych wynikającego z przepisów prawa;

g.    Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;

h.    w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;

i.     posiada Pani/Pan:

·        na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;

·        na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;

·        na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***; 

·        prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy;

j.     nie przysługuje Pani/Panu:

·        w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;

·        prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;

·        na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

2.    Wykonawca zobowiązuje się do wypełnienia wszystkich obowiązków formalno-prawnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe pośrednio lub bezpośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu w tym w szczególności: zapoznać osoby reprezentujące Wykonawcę, wskazane w treści złożonej oferty (w tym osoby wskazane do kontaktu), skierowane do realizacji zamówienia (w tym podwykonawców/podmioty trzecie będące osobami fizycznymi/ podmioty trzecie prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), z treścią klauzuli informacyjnej określonej w ust. XIV niniejszego zapytania ofertowego oraz o zakresie przekazanych danych osobowych. Obowiązek ten nie ma zastosowania w przypadku, gdy zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO. Celem zapewnienia realizacji powyższego zobowiązania Wykonawca jest zobowiązany do podpisania oświadczenia stanowiącego wzór wskazany w załączniku nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego.

 

** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.

*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

 



Załączniki:
Zainstaluj aplikację Caritas